Koszty renowacji WSK 125

Grudzień 11, 2018 Off By 984hf97ncunhBGjb

Cena motocykla to jedno, zabytki, wiek i koszty renowacji to już zupełnie inna kwestia. Na ten moment zajmujemy się Polskimi produkcjami, ponieważ je kocham, jednak mój tata nabył ostatnio bardzo ciekawą maszynę, którą z przyjemnością zajmę się w kolejnych artykułach – chodzi mianowicie o Hondę CB 750, która jest zabytkiem z roku 1978.

Co więc warto zrobić?

Zacznijmy od prostej wymiany wszystkich uszczelek, co będzie kosztowało nas w granicach 50 złotych, jeśli wszystko postaramy się zrobić samodzielnie. Regeneracja wału i szlif cylindra raczej będzie musiała być zlecona profesjonalnym mechanikom, zwłaszcza jeśli nie posiadamy odpowiednich narzędzi w swoim domu. Dodatkowo będziemy regenerować sprzęgło, więc koszty wyniosą nas około 700 złotych, jeśli większość rzeczy damy radę zrobić samodzielnie – chodzi o kwestię rozbiórki i składania maszyny, tak by mechanicy mieli jak najmniejszą ilość pracy.

Lakiernia to praktycznie podstawa.

Biorąc pod uwagę, że maszyna pewnie stała przez wiele lat w różnego rodzaju szopach i stodołach, więc pozostało jedynie nałożyć nowy lakier. Następnie warto zająć się tapicerką od siedziska, co będzie kosztować nas najwięcej, jednak nie musimy się przejmować tym faktem, ponieważ można pozostawić to zupełnie na koniec naszych prac.

Ceny części.

Wcześniej podałem informacje na temat kwestii technicznych, jednak warto doliczyć ewentualną wymianę filtrów i płynów, które teoretycznie nie są drogie, gdyż ich cena oscyluje od kilku do kilkudziesięciu złotych maksymalnie, jednak jeśli podliczymy wszystkie uszczelki, śruby, nakrętki, filtry, to może wyjść kwota oscylująca na poziomie 200 – 400 złotych.

Należy pamiętać o tym, że jest to klasyczna Polska motoryzacja i części w dalszym ciągu są dostępne w sklepach motocyklowych. Dużo większy problem pojawi się, jeśli zapragniemy posiadać klasyka produkcji Japońskiej lub Amerykańskiej. Wtedy remont może kosztować nie 1000 złotych, tylko nawet 10 tysięcy i czas wydłuży się z maksymalnie kilku tygodni, nawet do wielu długich miesięcy.